Технологію 5G офіційно визнали безпечною

технології 5G

Міжнародна комісія із захисту від неіонізуючого випромінювання (ICNIRP) вперше за 20 років оновила рекомендації щодо обмеження впливу електромагнітних полів в діапазоні від 100 кГц до 300 ГГц на людей. Організація підтвердила безпеку поточних обмежень, контрольованих при розгортанні мереж 5G.

За словами глави ICNIRP Еріка ван ронг, оновлені рекомендації повинні заспокоїти людей, стурбованих безпекою технології 5G:

«Керівництво було розроблено після докладного аналізу всієї відповідної наукової літератури, наукових семінарів і широкого процесу громадських консультацій. Вони забезпечать захист від усіх обґрунтованих з наукової точки зору несприятливих впливів на здоров’я через вплив [електромагнітного поля] в діапазоні від 100 кГц до 300 ГГц».

Попереднє «консервативне» керівництво розроблено в 1998 році, і в ICNIRP стверджують, що воно все ще було б адекватно для сучасних систем 5G. Разом з тим, оновлені правила дадуть додаткові гарантії безпеки телекомунікаційного обладнання. Основні зміни стосуються частот вище 6 ГГц:

  • Додані обмеження по впливу на весь організм.
  • Знижений рівень максимально допустимого впливу на невелику область тіла
  • Додані обмеження для коротких (менше 6 хвилин) впливів на невеликі ділянки тіла.

Рекомендовані рівні для громадських мереж (вплив на все тіло довше 6 хвилин): синя лінія позначає нові обмеження по впливу електричного поля (правила 2019 року в порівнянні з 1998/червона лінія / і 2010/зелена лінія/роками).

таблица

За словами Джека Роулі з GSMA, на практиці як традиційні, так і нові обмеження навряд чи будуть перевищені при звичайній роботі мережі мобільного зв’язку. Рівень випромінювання від базових станцій складає близько 1 відсотка від максимального, а при тестуванні мобільних телефонів на максимально можливої ​​потужності цей параметр сягає приблизно 50 відсотків від граничного значення.

график

«Однак, при повсякденному використанні він [рівень випромінювання] дуже схожий на базові станції – близько 1 відсотка від максимального … Найголовніше, що фундаментальна оцінка ризику для здоров’я залишається незмінною. Межі, які у нас були в 1998 році, як і раніше безпечні».

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *